HN – Investovať, či neinvestovať – Stĺpček Daniela Bilého

Hospodárske noviny – Daniel Bilý, CEO CENTURY 21 Slovakia

25.2.2010

Vlastníkovi pôdy vždy prináležalo určité postavenie a z toho vyplývajúce výsady a inak to nie je ani dnes. Ešte pred dvomi rokmi vrcholil u nás „boom“ skupovania všetkých nehnuteľností a každý, kto vlastnil čo i len jednoizbový byt, bol považovaný za správne zmýšľajúceho a výhodne investujúceho občana.

Karta sa však obrátila, trh s nehnuteľnosťami sa spomalil a na niektorých miestach sa dokonca úplne zastavil. Každý si to vysvetľuje po svojom, no najväčší dôraz sa vo všeobecnosti kladie na slovo kríza. A tak vývoj zmenil status občana z rozumného, investujúceho do nehnuteľnosti, na občana nerozumného. Doteraz mi nie je jasné, prečo sa tak udialo, a prečo ľudia prestali kupovať veci len preto, že im niekto povedal, že to nie je správne. Dosť ma prekvapujú názory tých, ktorí ešte pred rokom venovali prevažnú väčšinu svojho času sledovaniu trendov a investovaniu do nehnuteľností, a dnes akoby uťalo. Dosť ma však zarážajú aj tí, ktorí si nechajú radiť od „super odborníkov“ a vzdávajú sa vlastného úsudku.

Asi teda patrím do kategórie nerozumných, pretože nehnuteľnosti kupujem aj naďalej a môj názor, že tento druh investovania je správny, mi nezmení nič a nikto. Nesmiem však zabúdať, že vždy je potrebné vychádzať z logického základu a hlavne z vlastných pocitov. Dám krk na to, že investovanie do nehnuteľností bude vždy výhodné, jediné, o čom môžeme a musíme polemizovať, je cena danej komodity. Veď obchod má byť predsa dobrý.

 

 

O Daniel Bilý

Daniel Bilý, MBA je od roku 2009 generálnym riaditeľom spoločnosti CENTURY 21 Slovakia. Od roku 1998 sa aktívne venuje realitnej činnosti.
Príspevok bol vložený Komentáre. Vytvorte záložku trvalého odkazu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *